T-MAX 20th Anniversary 2021

TMAX 20th Anniversary
První model Yamaha TMAX v roce 2001 otevřel mnoho nových vzrušujících možností, které dokázaly změnit způsob, jakým žijeme své životy. Díky dynamickému výkonu, špičkovému pohodlí a vynikající stabilitě při vysokých rychlostech vytvořil tento ikonický stroj kategorii sportovních skútrů.


MAX evoluce
Díky 10 speciálním edicím, které byly uvedeny na trh v letech 2006 až 2016, si TMAX každoročně udržoval dominantní postavení nejprodávanějšího skútru v Evropě za posledních 20 let – s téměř 300 000 prodanými jednotkami. Byla to neuvěřitelná cesta a na oslavu tohoto pozoruhodného úspěchu připravila společnost Yamaha 560 očíslovaných kusů velmi výjimečného modelu TMAX v edici k 20. výročí.

Model TMAX v edici k 20. výročí vybavený exkluzivními kovanými karbonovými panely ve tvaru bumerangu, tepelným krytem a předním blatníkem, stejně jako špičkovým vyhřívaným sedlem se žlutým prošíváním a logem 20. výročí – a v barvě Tech Graphite s bronzovými koly – je nejlepším sportovním skútrem značky Yamaha.

Letmým pohledem

 • Unikátní kovaná karbonová kapotáž
 • Speciální vyhřívané sedlo a vyhřívané rukojeti
 • Exkluzivní barva
 • Výkonný motor o objemu 560 ccm splňující normu EURO5
 • Dynamičtější a agresivnější design kapotáže
 • Elektronický displej
 • Tempomat
 • Integrované přední LED blikače
 • Plná výbava s nejlepší specifikací ve své třídě
 • Odlehčený hliníkový rám
 • Systém kontroly trakce (TCS) a D-MODE
 • Velký úložný prostor
 • Bezklíčový přístup a zapalování Smart Key
 • Přístrojový panel Monotone TFT
 • Odpružení motocyklu s optimalizovaným nastavením
 • Systém zamykání středového stojanu

Objednávat můžete zde přes online systém 31.3.2021

Hlavní vlastnosti

Unikátní kovaná karbonová kapotáž

Model TMAX v edici k 20. výročí je vybaven širokou škálou špičkových komponent, které z něj činí nejexkluzivnější sportovní skútr Yamaha všech dob. Panely kapotáže ve tvaru bumerangu, stejně jako přední blatník a tepelný štít tlumiče výfuku jsou vyrobeny z jedinečného kovaného karbonu se žlutými akcenty, které podtrhují dynamický vzhled.

Speciální vyhřívané sedlo a vyhřívané rukojeti

Limitovaná edice modelu TMAX k jeho 20. výročí je vybavena speciálním vyhřívaným sedlem vyrobeným z prvotřídních kvalitních materiálů a má logo 20. výročí a žluté prošívání, které doplňují žluté prvky na karbonové kapotáži. Vyhřívané rukojeti se speciálními koncovkami zajišťují celoroční jízdní komfort.

Exkluzivní barva

Jedná se o nejžádanější a nejsofistikovanější model MAX v proslulé dvacetileté historii tohoto skútru a exkluzivní barva Tech Graphite dokonale doplňuje jedinečnou kovanou karbonovou kapotáž a podtrhuje dynamické parametry tohoto nejlepšího stroje všech dob – zvláštní status sportovního skútru podtrhují kola v bronzové barvě.

Výkonný motor o objemu 560 ccm splňující normu EURO5

Model TMAX v edici k 20. výročí je rychlý, sportovní a dynamický díky velkému motoru o objemu 560 ccm splňujícímu požadavky EURO5, který funguje, vypadá a zní lépe než kdykoli předtím. Se skvělým točivým momentem při nízkých otáčkách zažijete úžasné zrychlení – a díky speciálnímu vyvažovacímu mechanismu je tento lehký dvouválcový motor jedním z nejkultivovanějších a nejkompaktnějších ve své kategorii.

Dynamický a agresivní design kapotáže

Model TMAX v edici k 20. výročí má také agresivní vzhled, který posiluje jeho kultovní postavení předního evropského sportovního skútru. Každý z kovaných karbonových dílů kapotáže má jiný vzor vláken, díky kterému je každý skútr jedinečný – a super sportovní zadní část má zadní světlo ve tvaru písmene „T“ a lehké boční kryty s ventilačními otvory.

Elektronické plexi

Pokud chcete prémiový sportovní skútr s nejlepšími parametry ve své třídě, je model TMAX v edici k 20. výročí jasnou volbou. Jednou z nejvýznamnějších funkcí zvyšujících pohodlí je elektronický displej, který lze výškově nastavit v rozmezí 135 mm, takže si můžete zvolit optimální nastavení pro maximální pohodlí při jízdách ve městě i mimo něj.

Tempomat

Žádný jiný sportovní skútr se plně vybavenému modelu TMAX v edici k 20. výročí nevyrovná. S výkonným motorem o objemu 560 ccm a prvotřídní ergonomií je to perfektní stroj na dlouhé vzdálenosti – pro prémiové pohodlí a bezkonkurenční požitek je navíc standardně vybaven tempomatem. Ten funguje při rychlostech nad 50 km/h, takže vám za jízdy pomůže dodržovat většinu rychlostních omezení.

Integrované přední LED blikače

Kompaktní přední LED blikače jsou plně integrovány do kapotáže, aby působily lehce a agilně – a jedinečné nové zadní LED světlo ve tvaru „T“ dává všem vědět, že model TMAX v edici k 20. výročí se stále drží na špici.

Plná výbava s nejlepší specifikací ve své třídě

Model TMAX v edici k 20. výročí přichází s nejlepší specifikací ve své třídě. Systém My TMAX Connect poskytuje plnou kontrolu a větší bezpečí pomocí sledovacího systému GPS. Na dlouhých cestách vás námahy zbaví tempomat. Na tomto plně vybaveném prémiovém sportovním skútru lze díky elektronickému displeji, vyhřívaným rukojetím a vyhřívanému sedlu jezdit po celý rok.

Přístrojový panel Monotone TFT

Nový TMAX v edici k 20. výročí je vybaven vysoce kvalitním víceúčelovým monochromatickým TFT přístrojovým panelem, rychloměrem vlevo a otáčkoměrem vpravo. Středový displej obsahuje počítadlo kilometrů, dvě denní počítadla kilometrů, údaj o aktuální a průměrné spotřebě paliva, údaj o venkovní teplotě a také kontrolky různých funkcí, například D-MODE, ABS nebo TCS.

Systém kontroly trakce a D-MODE

TMAX v edici k 20. výročí je plně vybaven nejmodernější elektronikou, aby vám poskytl nejvyšší úroveň ovladatelnosti. Systém kontroly trakce pomáhá předcházet prokluzu kol, když zrychlujete na nesoudržných nebo mokrých površích - a dvouúrovňový D-MODE vám dává možnost přepnout na plynulou dodávku výkonu ve městě nebo výkonnější a sportovní výkon na otevřené silnici.

Velký úložný prostor

Kromě toho, že je TMAX v edici k 20. výročí nejsportovnější a nejlehčí ve své třídě, nabízí vám také největší úložný prostor. Do osvětleného prostoru pod sedlem se vejde jedna integrální helma nebo dvě otevřené helmy - a tato prostorná schránka odolná proti povětrnostním vlivům je také ideálním místem pro přenášení aktovky, sportovního vybavení nebo potravin.

Bezklíčový přístup a zapalování Smart Key

Nezáleží na tom, zda potřebujete nastartovat motor, odemknout sedlo nebo zamknout či odemknout středový stojan – s bezklíčovým zapalováním je vše o mnoho snazší. Stačí, když máte u sebe klíč Smart Key, a můžete skútr TMAX v edici k 20. výročí používat. Ušetříte tak čas a znovu si o něco zpříjemníte každý den!

Lehký hliníkový rám

TMAX v edici k 20. výročí je vybaven podvozkem motocyklového typu s lehkým hliníkovým rámem s dvojitým nosníkem a dlouhou kyvnou vidlicí. Motor o objemu 560 ccm je namontován přímo do rámu a poskytuje vysokou úroveň tuhosti podvozku pro přesnou a agilní ovladatelnost. Nic nepřináší tak dobrý pocit, jako když jedete po dálnici nebo křižujete město.

Odpružení motocyklu s optimalizovaným nastavením

Pokročilá technologie motocyklu vám poskytuje vysokou úroveň výkonu podvozku v kombinaci s komfortem, funkčností a pohodlím sportovního skútru. Model je vybaven technicky vyspělou zlatou 41mm přední vidlicí a systémem nastavitelného zadního odpružení s přepákováním a optimalizovaným nastavením, takže si můžete být jisti kultivovanější a sportovnější jízdou.

Systém zamykání středového stojanu

Pro větší klid v duši má TMAX v edici k 20. výročí řadu bezpečnostních opatření, která pomáhají odradit potenciální zloděje. Tento maxiskútr s dokonalou technickou výbavou je na ochranu před neoprávněným použitím vybaven unikátním špičkovým systémem zamykání středového stojanu, který zajišťuje jeho bezpečnost.

431 990 Kč

Technické parametry

Motor

Typ motoru

kapalinou chlazený, 4taktní, 4ventilový, DOHC, Parallel twin-cylinder

Zdvihový objem562 ccm
Vrtání x zdvih70,0 × 73,0 mm
Kompresní poměr10.9:1
Maximální výkon35,0 kW při 7500 ot./min
Maximální točivý moment55,7 Nm při 5250 ot./min
Systém mazáníSe suchou skříní
Systém zapalováníTCI
Systém startováníElektrický
Převodovkaautomatická s variátorem
Koncový převod
Spotřeba paliva4,8 l / 100 km
CO2 emission112 g / km
Vstřikování palivaVstřikování paliva


PODVOZEK

Systém předního odpruženíteleskopická vidlice
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice
Přední zdvih120 mm
Zadní zdvih117 mm
Přední brzdaDvojitá hydraulická kotoučová brzda Ø 267 mm
Zadní brzdaJednoduchá hydraulická kotoučová brzda Ø 282 mm
Přední pneumatika120/70R15M/C 56H bezdušová
Zadní pneumatika160/60R15M/C 67H bezdušová


ROZMĚRY

Celková délka2200 mm
Celková šířka765 mm
Celková výška1420 mm – 1555 mm (s nastavitelným štítem)
Výška sedla800 mm
Rozvor kol1575 mm
Minimální světlá výška125 mm
Mokrá hmotnost včetně náplní220 kg
Kapacita palivové nádrže15 l
431 990 Kč