MORO 07

Možná vás překvapí, že to byla společnost Yamaha, kdo před 30 let vyvinul první sériově vyráběné elektrokolo na světě. Yamaha skutečně vyrábí elektrokola pro japonský trh již tři desetiletí a dodává také sady eKit, jež pohánějí mnohá elektrokola prodávaná v Evropě. MORO 07 je pro naši společnost začátkem nové vzrušující elektrické budoucnosti.

MORO 07 představuje nový druh elektrokola třídy eMTB, jež je připraveno poskytnout vám výjimečnou jízdu, ať se vydáte na cestu kdykoli. Vyniká tím, že jeho šasi a pohonná jednotka byly vyvinuty jako jeden celek, a proto tvoří systém, v němž každá součástka pracuje v harmonii s ostatními. Výsledkem je čistý zážitek z dokonalé jízdy.

Čistá jízda. Bez hranic.

Jedinečný rám Dual Twin, který byl vyvinut s využitím špičkových závodních technologií Yamaha, se vyznačuje dvojitou horní i dolní trubkou. Tato konstrukce je zárukou vyvážené tuhosti a umožňuje jisté ovládání s dostatečnou zpětnou vazbou podle povrchu. Díky špičkovým součástem, včetně kompletního odpružení RockShox, brzd Magura MT5 a plášťů Maxxis, je elektrokolo MORO 07 stvořeno pro zábavu bez limitů.

Nejnovější pohonná jednotka Yamaha PW-X3 s nejlepším poměrem točivého momentu a hmotnosti ve své třídě poskytuje s technologií Zero Cadence okamžitou asistenci, jakmile se rozjedete. Šlapání při rychlostí nad 25 km/h pak usnadňuje speciální volnoběžný mechanismus. Rozhraní Interface X, jež je namontováno na představci, umožňuje připojit chytrý telefon, který zajistí funkce komunikace, navigace a další.


Letmým pohledem

  • Rám Dual Twin
  • PW-X3: nejlepší pohonná jednotka ve své třídě
  • Ucelená konstrukce
  • Vidlice RockShox Lyrik Select Charger
  • Zadní tlumič RockShox Super Deluxe Select+
  • Brzdy Magura MT5
  • Kompaktní integrovaná baterie 500 Wh
  • Hnací ústrojí Shimano XT 1x12
  • Displej Interface X
  • 3 velikosti, 2 barvy

Hlavní vlastnosti

Rám Dual Twin

Elektrokolo MORO 07 bylo vyvinuto s využitím šasi pokročilé technologie prozrazujícího inspiraci závodními motocykly Yamaha. Jedinečný rám Dual Twin se zdvojenými horními a spodními trubkami poskytuje ideální rovnováhu mezi pružností a tuhostí, přesně jak je to třeba pro sebejisté ovládání a přesnou zpětnou vazbu podle povrchu.

PW-X3: nejlepší pohonná jednotka ve své třídě

Nejnovější pohonná jednotka Yamaha PW-X3 s točivým momentem 85 Nm představuje nejlehčí, nejmenší a nejvýkonnější pohonnou jednotkou společnosti. Kompaktní rozměry znamenají úzký Q-faktor a vynikající světlou výšku pro skvělý výkon v terénu. Technologie Zero Cadence poskytuje okamžitou asistenci, režim automatické podpory pak dodatečný výkon v kopcích a proti větru.

Vidlice RockShox Lyrik Select Charger

Elektrokolo MORO 07 je vybaveno špičkovými komponentami, jako je vidlice RockShox Lyrik Select Charger se 160mm zdvihem odpružení předního kola. Tato část elektrokola byla vyvinuta tak, aby zvládala vše od náročných trailů až po rychlé sjezdy. Dává tomuto novému eMTB značky Yamaha kvalitní terénní schopnosti, takže výsledkem je zábava bez limitů.

Zadní tlumič RockShox Super Deluxe Select+

Zadní tlumič RockShox Super Deluxe Select+ nabízí 150 mm plynulého zdvihu odpružení zadního kola pro kultivovanou jízdu s vynikající trakcí na zadním kole. Tento prvotřídní tlumič je umístěn mezi dvojitou horní rámovou trubkou a přispívá k zábavnému charakteru a skvělým terénním schopnostem elektrokola MORO 07.

Brzdy Magura MT5

Brzdy Magura MT5 se vyznačují radiálně umístěným hlavním válcem, který zajišťuje přesnost a citlivost brzd, a výkonným jednodílným čtyřpístkovým třmenem, který zajišťuje vynikající brzdný výkon.

Kompaktní integrovaná baterie 500 Wh

Kompaktní integrovaná baterie o kapacitě 500 Wh je plně integrována do šasi Dual Twin, což umožňuje dosáhnout optimální centralizace hmotnosti a dává elektrokolu agilní ovládání. Baterie značky Yamaha se opírá o 30 let zkušeností. Je konstruována tak, aby poskytovala hodiny konzistentního výkonu a spolehlivou životnost.

Hnací ústrojí Shimano XT 1x12

Shimano má ve světě MTB zkušenosti jako nikdo jiný. Hnací ústrojí XT 1x12, jímž je model MORO 07 vybaven, je dokonale sladěné s pohonnou jednotkou PW-X3. Výsledkem je dobrý výkon v různých situacích a jistota, že kvalita a odolnost systému patří k tomu nejlepšímu v dané třídě.

Displej Interface X

Interface X je minimalistická a jednoduchá LED komunikační jednotka značky Yamaha. K elektrokolu MORO 07 se hodí dokonale. Je namontována uprostřed na představci, takže vytváří čistý a přehledný prostor před jezdcem. Je též vybavena jasně označenými indikátory nabití baterie a indikátory poskytované asistence. Systém je vybaven technologií Bluetooth® Low Energy pro snadné připojení chytrého telefonu a ANT+™ pro kompatibilitu s cyklopočítači.

Technické parametry

Obecné

Typ jízdy

All Mountain

Celková hmotnost24.3 kg
Velikost kol27,5
Třída eBikeAsistent šlapání do pedálů


Systémy eBike

Pohonná jednotkaYamaha PWSeries X3, 85Nm
AkumulátorYamaha Lithium Ion 500Wh, 36V, 13.4Ah
Displej/dálkové ovládáníInterface X
Asistence rychlosti25 km/h


RÁM

TechnologiePatented twintube design


ODPRUŽENÍ

VidliceRockShox LYRIK SELECT RC 160mm stroke 37mm offset
Zadní tlumičRockShox Super Deluxe Select+ RT 210x55 Debonair Yamaha tuning


SOUČÁSTI

Náhlavní sadaIntegrovaný systém, se zúžením a 30mm rozpěrkami na řídítkách
ŘídítkaSlitina, 30 mm rise, průměr 35,0, šířka 780 mm
PředstavecSlitinová čelní deska se 4 šrouby, průměr 35,0, délka 40 mm.
RukojetiDvoujádrové, se zajištěním
SedloYamaha Off-Road Cro-Mo Rail
SedlovkaSlitina, teleskopická sedlovka o průměru 30,9 mm. (S/M) zdvih 125 mm, (L) zdvih 150 mm
BrzdyMagura MT5 with 203mm Storm CL rotors. 4-Piston


Hnací ústrojí

Řadicí páčkyShimano SL-M8100-R, XT, 12-SPEED
Zadní přehazovačkaShimano RD-M8100, XT, SGS 12-SPEED
Rameno klikyPraxis AL6000 w/bolts 165mm
Řetězové věncePraxis 36T
ŘetězKMC e12 TURBO EPT 12speed
KazetaShimano CS-M8100-12,DEORE XT, 12-SPEED(HYPERGLIDE+), 10-12-14-16-18-21-24-28-33-39-45-51T


Sada kol

Kola27.5+ Alloy. Tubeless tape installed. 40mm inner rim width
PneumatikyFront: Minion DHF New EXO+ /3C MaxxTerra 27.5x2.6, Rear: Rekon New EXO+ /3C MaxxTerra 27.5x2.6