NIKEN GT

Ve společnosti Yamaha děláme rádi věci jinak. Již téměř 70 let vyvíjíme nejmodernější technologie a průkopnicky zavádíme nové radikální koncepty ve snaze posouvat motocyklový sport do nových oblastí. NIKEN GT je toho dokonalým příkladem. Pokud se tedy chcete dostat dál, je načase objevit výhody této jedinečné jízdy.

NIKEN GT je jedinečný stroj, který byl vyvinutý pro zkušené a vstřícné jezdce, jako jste vy, kteří chtějí udělat další krok při svém motocyklovém dobrodružství. Tento skvěle vybavený stroj překonává vaše očekávání – od špičkových průjezdů zatáčkami přes dokonalý cruiser na dlouhé vzdálenosti po sportovně cestovní motocykl vhodný do každého počasí.


Nová revoluce

Klíčem k vynikajícím jízdním vlastnostem modelu NIKEN GT je systém LMW společnosti Yamaha. Tato inovativní přední část s nakláněním dvojice předních kol zajišťuje špičkové jízdní vlastnosti v zatáčkách a lepší pocit stability – a právě díky tomu je tento prémiový sportovně cestovní stroj jedním z nejschopnějších ve své kategorii.

Řada významných vylepšení vám zajistí ještě pohodlnější a více vzrušující jízdu – včetně nového nastavitelného štítu a komfortního sedla a přepracovaného zadního odpružení. Motor CP3 EU5 s větším objemem 890 ccm poskytuje ještě silnější a plynulejší točivý moment pro bezproblémovou akceleraci – a 7" barevná přístrojová deska TFT poskytuje připojení k chytrému telefonu a navigaci Garmin na celé obrazovce.


Letmým pohledem

 • Technologie vícekolového podvozku s náklonem (LMW, Leaning Multi Wheel)
 • 7" barevná přístrojová deska TFT
 • Připojení a navigace
 • Speciálně vyvinutý motor CP3 EU5 o objemu 890 ccm
 • Snadné nastavení štítu jednou rukou
 • Přepracované pohodlné sedlo
 • Pevné boční kufry plné velikosti
 • Prémiové vybavení a povrchová úprava
 • Vylepšená technologie elektronického řízení
 • Rychlořazení nahoru a dolů, spojka A&S
 • Zdokonalená konstrukce hlavního rámu
 • Upravené zadní zavěšení


PROMĚŇTE SEN VE SKUTEČNOST

Nakonfigurujte si svůj motocykl dle vlastních představ. Pošlete nám Vaši konfiguraci na mail yamaha@ymoto.cz a my Vám na Váš nakonfigurovaný vysněný motocykl pošleme cenovou nabídku.


Hlavní vlastnosti

Technologie vícekolového podvozku s náklonem (LMW, Leaning Multi Wheel)

Vyspělá konstrukce vícekolového podvozku s náklonem (LMW) stroje NIKEN GT přináší dokonalý pocit jistoty při průjezdu zatáček. Jedinečné konstrukční řešení značky Yamaha vycházející z Ackermannovy podmínky sestává z paralelních čtyřúhelníkových ramen a konzolově zavěšeného teleskopického odpružení. Nabízí vyšší pocit stability a záběru při zatáčení na celé řadě povrchů v různých podmínkách.

7" barevná přístrojová deska TFT

Velká 7"barevná TFT přístrojová deska je vybavena displejem s vysokým jasem, který poskytuje jasné a snadno čitelné informace o provozních podmínkách v reálném čase. Máte na výběr ze tří různých uspořádání štítu, z nichž každé má svůj osobitý styl, který odpovídá individuálním preferencím a různým jízdním podmínkám. Zásuvka USB-A pod přístrojovou deskou udržuje váš chytrý telefon připravený k akci.

Připojení a navigace

Propracovaný nový připojený plnobarevný 7palcový TFT displej, který se ovládá jednoduchým joystickem, nabízí výběr ze tří stylů zobrazení. Prostřednictvím aplikace MyRide společnosti Yamaha máte přístup k hudbě, počasí, hovorům** a oznámením ve svém chytrému telefonu. Navigace Garmin s kompletními mapami* vám usnadní každou cestu – texty se mohou zobrazovat i při zaparkování vašeho stroje NIKEN GT. (* Navigace Garmin s kompletními mapami vyžaduje smlouvu o předplatném a není nabízena ve všech zemích. Některé navigační funkce nejsou dostupné ve všech zemích, dostupnost si ověřte u společnosti Garmin. ** Vyžaduje náhlavní soupravu Bluetooth propojenou se strojem NIKEN GT. Náhlavní souprava není součástí dodávky.)

Speciálně vyvinutý motor CP3 EU5 o objemu 890 ccm

NIKEN GT je poháněn verzí našeho motoru CP3 EU5 o objemu 890 ccm, který byl vyvinutý výhradně pro tento jedinečný sportovně cestovní stroj. Ačkoli je motor modelu NIKEN GT podobný konstrukci použité v modelech MT-09 a TRACER 9, má zvýšenou hmotnost klikového hřídele, což zajišťuje vyšší výkon při nižších otáčkách a účinnější brzdění motorem.

Snadné nastavení štítu jednou rukou

Pro větší pohodlí při jízdě je model NIKEN GT vybavený novým štítem, který nabízí nastavení výšky o plných 70 mm, aby vyhovoval různým jízdním stylům a postavám. Jeho speciální aerodynamická konstrukce rovnoměrně rozvádí vzduch, aby se za jezdcem nevytvářel nízký tlak a jízda byla stabilní a pohodlná.

Přepracované pohodlné sedlo

Nové sedlo má upravený tvar a jinou tloušťku polstrování v oblasti vnitřní strany stehen řidiče, což usnadňuje přístup na zem a zvyšuje pohodlí při nastupování a vystupování.

Pevné boční kufry plné velikosti

Pevné boční kufry, každý o objemu 30 litrů, jsou připevněné k přepracovanému systému uchycení. Každý kufr pojme integrální přilbu. Rychle odnímatelná a uzamykatelná konstrukce poskytuje dostatek zavazadlového prostoru pro cestování na dlouhé vzdálenosti.

Prémiové vybavení a povrchová úprava

Špičkový sportovně cestovní stroj Yamaha byl zkonstruován s nejlepšími technickými parametry. Od celkového LED osvětlení až po lehkou, ručně svařovanou 18litrovou hliníkovou palivovou nádrž, prvotřídní lícování a prvotřídní povrchová úprava černé kapotáže a bronzových detailů podtrhuje výjimečný status tohoto jedinečného motocyklu.

Vylepšená technologie elektronického řízení

Jízdní vlastnosti modelu NIKEN GT jsou vylepšeny použitím nové škrticí klapky Yamaha řízené čipem (YCC-T) s rukojetí se snímačem APSG (Accelerator Position Sensor Grip), která umožňuje ještě přesnější ovládání a plynulejší rozjezdy. Přepracovaná kontrola trakce spolu s třípolohovým systémem D-Mode a tempomatem umožňují přizpůsobení modelu NIKEN GT nejrůznějším podmínkám.

Rychlořazení nahoru a dolů, spojka A&S

NIKEN GT je skutečný sportovně cestovní stroj navržený tak, aby poskytoval vzrušující sportovní výkony a vynikající schopnosti na dlouhé vzdálenosti. Díky novému rychlořazení nahoru a dolů a spojce A&S si můžete naplno vychutnat potenciál motoru CP3 o objemu 890 ccm s vysokým točivým momentem.

Zdokonalená konstrukce hlavního rámu

Hybridní rám modelu NIKEN GT byl přepracován pro nový výkonnější motor o objemu 890 ccm, nastavitelný štít a 7" displej TFT. Tato jedinečná konstrukce s trubkou hlavy řízení z lité oceli, hlavním rámem z ocelových trubek a zadními držáky z litého hliníku poskytuje vysokou úroveň stability a sportovní agilitu.

Upravené zadní zavěšení

Pro ještě kultivovanější jízdu bylo vylepšeno nastavení zadního odpružení modelu NIKEN GT – k dispozici je také nové lehké kované hliníkové přepákování s upraveným pákovým poměrem, které poskytuje vysokou úroveň pohodlí a stability šasi, ať už jedete sami, nebo se spolujezdcem.

449 990 Kč

Technické parametry

Motor

Typ motoru

4taktní, Kapalinou chlazený, DOHC, 4ventilový, 3 válec, EURO5

Zdvihový objem890 ccm
Vrtání x zdvih78,0 × 62,1 mm
Kompresní poměr11.5 : 1
Maximální výkon84,5 kW (114,9 k)/10 000 ot./min
Maximální točivý moment90,7 Nm (9,2 kgf-m)/7 000 ot./min
Systém mazánízásoba oleje v klikové skříni
Typ spojkymokrá, vícelamelová
Systém zapalováníTCI
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní
Koncový převodŘetěz
Vstřikování palivaVstřikování paliva


PODVOZEK

RámDiamond
Úhel sklonu vidlice20º
Stopa74mm
Systém předního odpruženíTeleskopická vidlice
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice
Přední zdvih110 mm
Zadní zdvih125 mm
Přední brzdaDvojité hydraulické brzdy, Ø298 mm
Zadní brzdaHydraulická jednokotoučová, Ø282 mm
Přední pneumatika120/70R15M/C 56V bezdušová
Zadní pneumatika190/55R17M/C 75V bezdušová
PoznámkaDual front tyres
Track410mm


ROZMĚRY

Celková délka2,150 mm
Celková šířka875 mm
Celková výška1395 mm až 1430 mm
Výška sedla825 mm
Rozvor kol1,510 mm
Minimální světlá výška150 mm
Mokrá hmotnost včetně náplní270 kg
Kapacita palivové nádrže18L
Kapacita olejové nádrže3.6L
449 990 Kč