TÉNÉRÉ 700 EXPLORE

Duch Ténéré žije dál

Už 40 let je Ténéré synonymem pro dobrodružství a objevování. Vycházející z původního modelu Yamaha XT, který ovládl Rallye Dakar, přinesl Ténéré světu robustní konstrukci, dlouhý dojezd a vysoký točivý moment. Tato ikona značky Yamaha inspirovala generace jezdců k prozkoumávání nových cest.

Model Ténéré 700, nástupce s autentickou off-road DNA, se rychle stal bestsellerem v kategorii Adventure. Tento model si získal srdce jezdců díky své schopnosti zpřístupňovat dlouhé vzdálenosti a otevírat svět cestování.

Pro rok 2024 představuje Yamaha nový model Ténéré 700 Explore, který kombinuje pohodlí a schopnosti s důrazem na jednoduchost použití. Je navržen pro jezdce, kteří chtějí užít si cestu a dosáhnout cílů s největšími pohodlími.

Ténéré 700 Explore – Zvýšený Komfort, Schopnosti a Přístupnost

Nový model Ténéré 700 Explore přichází s nižší výškou sedla 860 mm, zvýšeným komfortem a jednodušší ovladatelností. Díky upraveným odpružením KYB s menším zdvihem a zvýšenou tuhostí pružin, nabízí Ténéré 700 Explore lepší ovládání i v nízkých rychlostech a snazší došlápnutí na zem.

Štít motocyklu je navržen pro lepší ochranu při nepříznivém počasí, zatímco Quick Shifter umožňuje hladké řazení. Standardní výbava zahrnuje boční držáky zavazadel, s možností příplatkového výběru tvrdých nebo měkkých zavazadel z originálního příslušenství Yamaha.Ténéré 700 Explore: Exkluzivní Výbava

  • Odpružení: 43mm přední vidlice KYB s 190 mm zdvihem a dálkově nastavitelný zadní tlumič s 180 mm zdvihem.
  • Sedlo: Nižší výška 860 mm pro snadnější dosažení na zem a lepší ovládání.
  • Štít: O 50 % větší pro lepší ochranu proti větru.
  • Zavazadla: Boční držáky zavazadel součástí standardní výbavy, s možností příplatkové volby tvrdých nebo měkkých bočních zavazadel.
  • Quick Shifter: Rychlořazení pro plynulé řazení.


KONFIGURÁTOR DOPLŇKŮ MOTOCYKLU YAMAHA TÉNÉRÉ 700 EXPLORE

PROMĚŇTE SEN VE SKUTEČNOST

Nakonfigurujte si svůj motocykl dle vlastních představ. Pošlete nám Vaši konfiguraci na mail yamaha@ymoto.cz nebo ještě lépe se s konfigurací zastavte u nás na prodejněa my Vám na Váš nakonfigurovaný vysněný motocykl připravíme cenovou nabídku.


VLASTNOSTI

Přepracovaná 43mm přední vidlice KYB

Pro větší pohodlí a snazší došlápnutí na zem je model Ténéré 700 Explore vybaven 43mm přední vidlicí KYB se zdvihem 190 mm, což je o 20 mm méně než u modelu Ténéré 700. Upravené tvrdosti pružin zajišťují stabilní a pohodlnou jízdu při cestování se zavazadly a snížením zdvihu odpružení bylo dosaženo nižší výšky sedla.

Dálkově nastavitelný zadní tlumič

Motocykl je vybaven speciálně vyvinutým tlumičem KYB se zvýšenou tvrdostí pružiny, který zajišťuje vynikající komfort a ovladatelnost i při plném zatížení. Dálkově nastavitelný tlumič zajišťující zdvih 180 mm, což je o 20 mm méně než u modelu Ténéré 700, umožnil dosáhnout nižší výšky sedla pro snadné došlápnutí na zem.

Nižší výška sedla

Pro snadnější nasedání a sesedání je nejnovější model Ténéré 700 Explore vybaven nižším sedlem o výšce 860 mm, což je o 15 mm méně než u modelu Ténéré 700. To přináší různé výhody včetně snazšího došlápnutí na zem pro lepší ovladatelnost v nízkých rychlostech při jízdě ve složitých terénních situacích nebo v hustém provozu.

Zvýšená ochrana proti větru

Při jízdě na dlouhé vzdálenosti oceníte zvýšenou ochranu proti větru, kterou poskytuje větší štít namontovaný z výroby. Je vyšší a širší než standardní konstrukce a poskytuje o 50 % větší plochu, která zajišťuje vyšší cestovní komfort.

Speciální rychlořazení

Jedinečná specifikace modelu Ténéré 700 Explore je zaměřena na zajištění vyššího komfortu a pohodlí. Nové rychlořazení má nastavení vyvinuté speciálně pro motor CP2 o objemu 690 ccm. Nyní si můžete vychutnat plynulé řazení nahoru pro plynulejší a efektivnější akceleraci.

Výběr bočních kufrů

Model Ténéré 700 Explore je vybaven bočními držáky kufrů v rámci originální výbavy a při koupi nového motocyklu si můžete vybrat, zda chcete namontovat* originální hliníkové boční kufry Yamaha dostupné v černé nebo stříbrné barvě, nebo můžete zvolit měkké brašny Explorer.

*Za příplatek.

5palcový barevný TFT přístrojový panel se dvěma motivy a možností připojení chytrého telefonu

Barevný 5palcový TFT displej umožňuje nastavit dva motivy – moderní dynamický design nebo tradičnější vzhled připomínající éru analogových přístrojů. Jednotka CCU motocyklu komunikuje s aplikací MyRide, takže se na displeji zobrazují textové zprávy a upozornění na příchozí hovory a můžete tak být neustále ve spojení.

Čtyřtaktní motor CP2 o objemu 690 ccm

Motor Yamaha CP2 o objemu 690 ccm je navržen tak, aby poskytoval co nejsenzačnější a nejuspokojivější zážitky z jízdy v jakémkoli terénu. Tato pohonná jednotka s 270° klikovým hřídelem produkuje silný lineární točivý moment už od nízkých otáček a dělá tak z modelu Ténéré 700 Extreme vynikající motocykl pro nejrůznější podmínky.

Systém ABS s možností přepínání 3 režimů

Systém ABS se 3 režimy vám dává možnost přesně se rozhodnout, jak se má váš motocykl chovat na různých površích. Režim 1 je plně zapnutý a systém ABS funguje na obou kolech, což je zákonný požadavek na veřejných komunikacích. V režimu 2 je systém aktivní na předním kole, ale vypnutý na zadním. Nabízí tak větší jistotu na volných šotolinových cestách. Režim 3 znamená, že je systém zcela vypnutý a dává vám maximální ovladatelnost při jízdě v terénu.

Ergonomická palivová nádrž o objemu 16 l

Díky štíhlé zadní části, která umožňuje uvolněné držení kolen a přirozenou polohu při sezení, přispívá palivová nádrž k pohodlné ergonomii, která z tohoto modelu dělá dokonalý všestranný adventure motocykl. Díky nízké spotřebě paliva motoru CP2 vám 16litrová palivová nádrž zajistí dostatečný dojezd mezi tankováními, takže se nemusíte obávat, že byste nedojeli do cíle, když se ocitnete daleko od civilizace.

Kompletní osvětlení LED a zásuvka USB

Agresivní štít se 4 LED světlomety je inspirován motocykly pro pouštní závody, jejichž DNA sahá až k vítězným strojům Yamaha na Dakaru. Plné LED osvětlení zahrnuje kompaktní přední a zadní ukazatele směru a lehké zadní světlo pro vysokou viditelnost s vynikající spolehlivostí a nízkou hmotností.

Lehká paprsková kola

Ténéré 700 Explore je stejně jako závodní tovární rallye motocykly Yamaha vybaven 21palcovým předním paprskovým kolem a 18palcovým zadním kolem, které charakterizuje nízká hmotnost, nesmírná pevnost a výjimečná rázová odolnost. S ohledem na vysokou úroveň trakce a odolnosti v terénu i na silnici jsou tato zlatě eloxovaná hliníková paprsková kola vybavena pneumatikami Pirelli Scorpion Rally.

Technické parametry

Motor

Typ motoru

kapalinou chlazený, 4taktní, 4ventilový, DOHC, 2válcový

Zdvihový objem689 cm³
Vrtání x zdvih80,0 mm x 68,6 mm
Kompresní poměr11.5:1
Maximální výkon54,0 kW při 9 000 ot./min.
Limited power version35.0kW
Maximální točivý moment68,0 Nm při 6 500 ot./min.
Systém mazánízásoba oleje v klikové skříni
Typ spojkymokrá, vícelamelová
Systém zapalováníTCI
Systém startováníElektrický
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní
Koncový převodŘetěz
Fuel consumption4,16 l / 100 km
CO2 emission100 g/km
Vstřikování palivaVstřikování paliva


PODVOZEK

RámOcelový páteřový rám, dvojitý kolébkový
Systém předního odpruženíObrácená teleskopická vidlice
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice, (kloubové odpružení)
Přední zdvih190 mm
Zadní zdvih180 mm
Přední brzdaHydraulická dvojitá kotoučová Ø 282 mm
Zadní brzdaHydraulická jednoduchá kotoučová Ø 245 mm
Přední pneumatika90/90 R21 M/C 54V
Zadní pneumatika150/70 R18 M/C 70V


ROZMĚRY

Celková délka2 350 mm
Celková šířka905 mm
Celková výška1 500 mm
Výška sedla860 mm
Rozvor kol1 590 mm
Minimální světlá výška225 mm
Mokrá hmotnost včetně náplní211 kg
Kapacita palivové nádrže16 l
Kapacita olejové nádrže3 l