XSR900

POZOR!! SLEVA!!
(PLATÍ POUZE NA SKLADOVÉ MOTOCYKLY DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB)

 • Jeden rok tovární záruky navíc

 • Výběr originálních doplňků v hodnotě 25.000,- CZK  V CENĚ MOTOCYKLU PŘI CENĚ MOTOCYKLU 259.900,- CZK. 

Model XSR900 si drží stopu na všech trasách, ať už na zasněných klikatých silnicích, nebo na otevřených rovinkách – všude se cítí jako doma. Je vybavený nejmodernější sadou elektroniky, která poskytuje každému jezdci nejvyšší úroveň ovladatelnosti v jakékoli situaci. A díky sportovnímu rychlořazení Quick Shifter a pohodlnému tempomatu můžete s tímto výkonným tříválcovým strojem jezdit, jak se vám zlíbí.


Znovuzrozená legenda

Nenechte se zmást nadčasovým vzhledem modelu XSR900, protože pod slupkou sportovního motocyklu z 80. let se skrývají výkonné technologie. Nejenže je vybaven hladkým motorem EU5 CP3 o objemu 890 ccm s velkým točivým momentem, ale také lehkým šasi ve stylu Deltabox s radiální hlavní brzdou Brembo, lehkými kovanými koly SpinForged a plně nastavitelným odpružením.

Jako vládce řady Sport Heritage je model XSR900 dokonalým důkazem filozofie Faster Sons v praxi. Tento vysoce výkonný motocykl, jehož design se inspiruje některými legendárními historickými stroji společnosti Yamaha, je živým důkazem desetiletí intenzivního výzkumu a vývoje.


Letmým pohledem:

 • K dispozici je také verze s výkonem 35 kW pro řidičské oprávnění skupiny A2

 • Design ovlivněný historickými závodními motocykly

 • Vysoce kvalitní detaily a prvotřídní materiály

 • Flexibilní a uvolněná jízdní poloha

 • LED osvětlení ve stylu XSR

 • Moderní pojetí historického zbarvení

 • Vysoce účinné brzdy a odpružení

 • Důmyslné elektronické ovládání jezdce

 • Všestranný motor EU5 CP3 o objemu 890 ccm s vysokým točivým momentem

 • Lehké šasi ve stylu Deltabox, dlouhá kyvná vidlice

 • QSS, tempomat, antihoppingová spojka (A&S)

 • Barvy: Legend Blue, Midnight Black


PROMĚŇTE SEN VE SKUTEČNOST XSR 900

Nakonfigurujte si svůj motocykl dle vlastních představ. Pošlete nám konfiguraci na mail yamaha@ymoto.cz a my vám pošleme cenovou nabídku.XSR900

Tento typ motocyklu si můžete užít téměř v každé situaci. Jeho příjemná ergonomie je speciálně navržená tak, aby vám poskytla otevřenou a přizpůsobivou jízdní pozici, která vám zpříjemní každou jízdu. XSR900 je připravený na všechno – od úzkých klikatých silnic přes rychlé otevřené zatáčky až po pohodové projíždění městem.

 

Hlavní vlastnosti

Design ovlivněný historickými závodními motocykly

Čistý a účelný design modelu XSR900 nabízí jedinečnou kombinaci nadčasového sportovního stylu s odkazy na legendární závodní motocykly s rámem Deltabox z 80. let. Detaily, jako je mezera mezi vystouplým sedlem ve stylu café a palivovou nádrží inspirovanou závodními stroji, stejně jako minimalistické boční panely a skryté zadní osvětlení, podtrhují jeho pozici špičkového modelu Faster Son.

Vysoce kvalitní detaily a prvotřídní materiály

V celém modelu XSR900 jsou použité vysoce kvalitní materiály. Od vynikajících detailů kokpitu, vrtaných víček vidlice a kovaných hliníkových nožních ovládacích prvků až po dvoubarevné a dvojitě prošívané sedlo – stejně jako detaily inspirované závodníky, jako jsou rychloupínací spony a sklopné stupačky pro spolujezdce – vzhled a dojem z tohoto prémiového sportovního motocyklu vyvolává trvalou a skutečnou radost z vlastnictví.

Flexibilní a uvolněná jízdní poloha

Zjistíte, že ergonomie tohoto vynikajícího sportovního motocyklu vám poskytne veškerou flexibilitu a všestrannost, kterou potřebujete při různých typech jízdy – sportovní, městské i pohodové. Mírně dozadu posunutá jízdní poloha se širokými ovladatelnými řídítky dodává pocit čistého roadsteru – a uvolněná poloha nohou a sedlo se zadním výstupkem (takže nesedíte na něm, ale v něm) poskytují pohodlný a bezpečný pocit z jízdy.

Celkové LED osvětlení ve stylu XSR

XSR900 stále používá typický kulatý světlomet, který je charakteristický pro všechny motocykly Yamaha Sport Heritage. Nyní je vybavený celkovým LED osvětlením s rozděleným projektorem a půlkulatým obrysovým světlem. Skryté zadní světlo má kouřový vzhled, který umocňuje čistý a nadčasový styl motocyklu. Celou sestavu osvětlení završují kompaktní a jasná LED směrová světla.

Moderní pojetí historického zbarvení

Model XSR900 vzdává hold minulosti prostřednictvím barev a grafických prvků odkazujících na historické závodní motocykly Yamaha. Varianta Legend Blue je moderní interpretací jednoho z nejslavnějších závodních barevných schémat společnosti Yamaha. Podtrhuje tak fakt, že výkonnostní a designové přístupy z éry 80. let mají stále silný vliv na současnost – šasi Deltabox je toho jasným důkazem.

Vysoce účinné brzdy a odpružení

V technické specifikaci modelu XSR900, která zahrnuje radiální hlavní válec Brembo a dvojité přední kotouče o průměru 298 mm, nedošlo k žádným kompromisům, takže se můžete spolehnout na vysokou úroveň brzdného výkonu a přesnou ovladatelnost. Plně nastavitelnou vidlici USD a zadní odpružení s přepákováním lze snadno nastavit podle vašich potřeb. Nejnovější superlehká kola SpinForged značky Yamaha minimalizují neodpruženou hmotnost a zajišťují citlivé jízdní vlastnosti.

Důmyslné elektronické ovládání jezdce

Při jízdě na nejnovějším modelu XSR900 si můžete vyzkoušet výhody, které přináší jedna z nejpokročilejších sad elektronického ovládání jezdce. Srdce tohoto systému tvoří šestiosá inerciální měřicí jednotka odvozená od systému R1, která ovládá systém řízení trakce zohledňující náklon, protismykový systém (SCS) a systém kontroly zvedání předního kola (LIF) pro bezpečnou jízdu v nejrůznějších podmínkách. Režimy lze vybírat a ovládat pomocí barevné přístrojové desky TFT.

Všestranný motor EU5 CP3 o objemu 890 ccm s vysokým točivým momentem

Motor Yamaha CP3 o objemu 890 ccm se dokonale hodí ke sportovnímu a všestrannému šasi Deltabox modelu XSR900. Tento kultivovaný a citlivý řadový tříválec, který dodává vysoký lineární točivý moment, je připravený poskytnout vám právě takový styl jízdy, na který máte zrovna chuť. Přidejte plyn, abyste dosáhli vzrušujícího adrenalinového výkonu, nebo ho nechte pracovat při nižších otáčkách na vyšší převodový stupeň, když se chcete uvolnit. A díky speciálně vyladěnému zvuku sání a výfuku je každá jízda zvukovým zážitkem. Jeďte naplno nebo relaxujte, záleží jen na vás!

Lehké šasi ve stylu Deltabox, dlouhá kyvná vidlice

Konstrukce rámu Deltabox, kterou společnost Yamaha původně vyvinula pro své závodní motocykly v 80. letech, je uznávaná pro skvělou kombinaci pevnosti a lehkosti. Model XSR900 je vybavený nejnovější verzí rámu Deltabox se stěnami různé tloušťky, které zajišťují „vyladěnou tuhost“ a poskytují sportovní a přesné řízení s vyšší úrovní citu a zpětné vazby. Nová delší kyvná vidlice dodává motocyklu uvolněný a posazený dojem, který odpovídá jeho všestrannému charakteru.

QSS, tempomat, antihoppingová spojka (A&S)

Model XSR900 se standardně dodává ve vysoké výbavě, která zahrnuje systém rychlořazení Quick Shifter pro řazení nahoru i dolů bez spojky a také asistenční antihoppingovou spojku (A&S) pro lepší ovladatelnost šasi při zpomalování. Tempomat je ideální pro chvíle, kdy chcete při jízdě relaxovat.

Technické parametry

Motor

Typ motoru

3 válec, 4taktní, kapalinou chlazený, DOHC, 4ventilový

Zdvihový objem890 cm³
Vrtání x zdvih78,0 x 62,1 mm
Kompresní poměr11.5 : 1
Maximální výkon87.5kW (119PS) @ 10.000 rpm
Maximální točivý moment93 Nm (9,5kg-m) @ 7.000 rpm
Systém mazánízásoba oleje v klikové skříni
Typ spojkymokrá, vícelamelová
Systém zapalováníTCI
Systém startováníElektrický
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní
Koncový převodŘetěz
Spotřeba paliva5 L/100 km
CO2 emission116g/km


PODVOZEK

RámDiamond
Úhel sklonu vidlice25º
Stopa108mm
Systém předního odpruženíTeleskopické vidlice
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice, (kloubové odpružení)
Přední zdvih130 mm
Zadní zdvih137 mm
Přední brzdaHydraulická s dvojitým kotoučem, Ø298 mm
Zadní brzdaHydraulická jednokotoučová, Ø245 mm
Přední pneumatika120/70ZR17M/C (58W) (Tubeless)
Zadní pneumatika180/55ZR17M/C (73W) (Tubeless)


ROZMĚRY

Celková délka2.155 mm
Celková šířka860 mm
Celková výška1.155 mm
Výška sedla810 mm
Rozvor kol1.495 mm
Minimální světlá výška140 mm
Mokrá hmotnost včetně náplní193 kg
Kapacita palivové nádrže14L
Kapacita olejové nádrže3.5L
PoznámkaEU5