TÉNÉRÉ 700 EXTREME

NAJDĚTE SVŮJ EXTRÉM.

Představte si motocykl, který je synonymem pro hardcore off-roadové dobrodružství. Ténéré 700 Extreme překračuje všechny hranice s prodlouženým, plně nastavitelným odpružením KYB, poskytujícím dlouhý zdvih pro suverénní jízdu v nejnáročnějším terénu.

Pro dosažení nejvyšší terénní ovladatelnosti a lehké agility v nerovném terénu, je tento model vybaven prémiovými odpruženími KYB s 20 mm větším zdvihem než jeho předchůdce. Co víc, odolný povlak Kashima na vidlicích zajišťuje hladký chod při nižších rychlostech, zatímco zlatá povrchová úprava zvyšuje celkový pocit luxusu.

Ténéré 700 Extreme je navrženo pro jezdce, kteří mají zkušenosti z motokrosu nebo endura a hledají výkonný stroj pro náročný terén. Nabízí nejen vzrušující nový rozměr v kategorii Adventure, ale také je toto nejnovější Ténéré přizpůsobitelné různým postavám jezdců a stylům jízdy.

Vybavený lehkými titanovými stupačkami, hliníkovým chráničem chladiče a robustním řetězovým vedením, je tento specifický Adventure motocykl připraven prokázat své schopnosti v extrémních podmínkách. Dvoudílný přední blatník zajišťuje ochranu před nečistotami, zatímco plošší rally sedlo umožňuje efektivní řazení tělesné hmotnosti.

Jeho 5palcový TFT měřič nabízí 3 unikátní témata, včetně Rally Raid roadbook stylu pro navigaci v terénu. Doplňují to lehké titanové stupačky s větší plochou a zvýšená světlá výška motocyklu na 260 mm, čímž se Ténéré 700 Extreme stává ideálním průvodcem pro nejdrsnější podmínky.

Ténéré 700 Extreme: Pro pravé dobrodruhy, kteří chtějí zdolat každý terén.


Ténéré 700 Extreme: Klíčové vlastnosti

Odpružení KYB:

  • Přední Vidlice: Plně nastavitelné, 43 mm KYB Kashima s 230 mm zdvihem (o 20 mm více než standardní Ténéré 700).
  • Zadní Tlumič: Plně nastavitelný KYB piggyback s 220 mm zdvihem (o 20 mm více než standardní Ténéré 700).

Výška: Zvýšená světlá výška 260 mm, o 20 mm více než u standardního modelu.

Displej: 5palcový vertikální TFT s třemi tématy a možností roadbook stylu Rally Raid.

Ovládání: Sdružený spínač na levé straně s integrovaným vypínacím spínačem.

Stupačky: Lehké titanové s vysokou přilnavostí a 35 % větší plochou.

Sedadlo: Ploché, jednodílné, s 20 mm přídavným polstrováním, nabízí výšku sedadla 910 mm.

Design a ochrana:

  • Přední Blatník: Barevně sladěný, ve stylu enduro, pro vyšší ochranu.
  • Chladič: Hliníkový síťový chránič.
  • Řetěz: Robustní vodítko.

Kola: Zlatá eloxovaná hliníková paprsková.


KONFIGURÁTOR DOPLŇKŮ MOTOCYKLU YAMAHA TÉNÉRÉ 700 EXTREME

PROMĚŇTE SEN VE SKUTEČNOST

Nakonfigurujte si svůj motocykl dle vlastních představ. Pošlete nám Vaši konfiguraci na mail yamaha@ymoto.cz nebo ještě lépe se s konfigurací zastavte u nás na prodejněa my Vám na Váš nakonfigurovaný vysněný motocykl připravíme cenovou nabídku.


VLASTNOSTI

Plně nastavitelná 43mm přední vidlice KYB

Model Ténéré 700 Extreme je vybaven přední vidlicí KYB s vysokým zdvihem a specifikací, která poskytuje 230 mm zdvihu kola (o 20 mm více než u modelu Ténéré 700) a zvládne i ten nejnáročnější terén. Odolná povrchová úprava Kashima na trubkách zajišťuje hladký chod odpružení a díky možnosti plného nastavení předpětí a tlumení komprese a odskoku lze tento odolný terénní motocykl nastavit tak, aby dokonale odpovídal vašemu stylu jízdy v jakémkoli terénu.

Zadní tlumič piggyback KYB

Model Ténéré 700 Extreme je vybaven zadním tlumičem KYB s dlouhým zdvihem, který poskytuje 220 mm zdvihu zadního kola – o 20 mm více než u modelu Ténéré 700. Závodní plně nastavitelné zadní odpružení Monocross je vybaveno nově vyvinutým přepákováním, které zajišťuje progresivnější činnost odpružení pro lepší jízdní vlastnosti v extrémním terénu.

5palcový připojený TFT přístrojový panel se třemi motivy

Pětipalcový TFT přístrojový panel nabízí tři styly obrazovky pro různé situace. „Explorer“ má dynamický digitální styl, zatímco „Street“ nabízí rychloměr v analogovém formátu. Motiv „Raid“ se vyznačuje designem inspirovaným roadbookem se zaměřením na vzdálenosti cest. S bezplatnou aplikací MyRide od společnosti Yamaha můžete zůstat ve spojení a zobrazovat na displeji upozornění na textové zprávy a hovory.

Ploché jednodílné sedadlo pro rallye

Při jízdě v terénu potřebujete mít možnost snadno přenášet váhu pro optimální ovladatelnost. Jednodílné sedlo modelu Ténéré 700 Extreme s plošším profilem a 20 mm polstrování navíc poskytuje větší pohodlí a lepší pohyblivost na silnici i v terénu.

Vysoký přední blatník v enduro stylu

Model Ténéré 700 Extreme je vybaven vysokým předním blatníkem, který je navržen tak, aby zvládl i ty nejextrémnější terénní podmínky. Jeho lehká konstrukce vás pomáhá chránit před povrchovými nečistotami, zatímco sekundární nízký poloviční blatník pomáhá odrážet nečistoty a stříkající vodu od motocyklu.

Lehké titanové stupačky

Speciální výbava modelu Ténéré 700 Extreme zahrnuje lehké titanové stupačky, které zajišťují lepší přilnavost v blátivých nebo mokrých podmínkách. O 200 g lehčí a o 35 % větší plocha než u standardní konstrukce snižuje tlak na podrážky bot, zejména když stojíte, a díky větší kontaktní ploše umožňuje lepší ovladatelnost.

Čtyřtaktní motor CP2 o objemu 690 ccm

Motor Yamaha CP2 o objemu 690 ccm je navržen tak, aby poskytoval co nejsenzačnější a nejuspokojivější zážitky z jízdy v jakémkoli terénu. Tato pohonná jednotka s 270° klikovým hřídelem produkuje silný lineární točivý moment už od nízkých otáček a dělá z modelu Ténéré 700 Extreme vynikající výkonný motocykl pro jízdy napříč kontinentem i prohánění se v terénu.

Systém ABS s možností přepínání 3 režimů

Systém ABS se 3 režimy vám dává možnost přesně se rozhodnout, jak se má váš motocykl chovat na různých površích. Režim 1 je plně zapnutý a systém ABS funguje na obou kolech, což je zákonný požadavek na veřejných komunikacích. V režimu 2 je systém aktivní na předním kole, ale vypnutý na zadním. Nabízí tak větší jistotu na volných šotolinových cestách. Režim 3 znamená, že je systém zcela vypnutý a dává vám maximální ovladatelnost při jízdě v terénu.

Ergonomická palivová nádrž o objemu 16 l

Díky nízké spotřebě paliva motoru CP2 vám 16litrová palivová nádrž zajistí dostatečný dojezd mezi tankováními. A ať už jedete extrémním terénem nebo si užíváte pohodovou jízdu po dálnici, štíhlá nádrž přispívá k příjemné ergonomii, která dělá z tohoto modelu pozoruhodně všestranný dobrodružný motocykl.

Kompletní osvětlení LED a zásuvka USB

Agresivní kapotáž se 4 LED světlomety je inspirována závodními rallye motocykly, jejichž DNA sahá až k vítězům dakarského závodu Yamaha. Plné LED osvětlení zahrnuje kompaktní přední a zadní ukazatele směru a lehké zadní světlo pro vysokou viditelnost s vynikající spolehlivostí a nízkou hmotností.

Velká paprsková kola 21″/18″

Závodní dědictví modelu Ténéré 700 Extreme se projevuje použitím 21palcových/18palcových paprskových kol, která kombinují obrovskou pevnost s kontrolovanou pružností pro zvládnutí náročného terénu. Použití 21palcového předního kola a 18palcového zadního kola vám také dává možnost nasadit enduro pneumatiky pro lepší výkon v terénu.

Vynikající ochrana pro jízdu v terénu

Tento robustní adventure motocykl je vybaven širokou škálou originálního vybavení, které je navrženo tak, aby chránilo vás i váš stroj. Lehký štít a chrániče rukou pomáhají odrážet vítr, zatímco vodítko řetězu a lehká hliníková síťová ochrana chladiče zachycují nečistoty z povrchu a udržují vysoký výkon vašeho motocyklu.

Technické parametry

Motor

Typ motoru

kapalinou chlazený, 4taktní, 4ventilový, DOHC, 2válcový

Zdvihový objem689 cm³
Vrtání x zdvih80,0 mm x 68,6 mm
Kompresní poměr11.5:1
Maximální výkon54,0 kW při 9 000 ot./min.
Limited power version35.0kW
Maximální točivý moment68,0 Nm při 6 500 ot./min.
Systém mazánízásoba oleje v klikové skříni
Typ spojkymokrá, vícelamelová
Systém zapalováníTCI
Systém startováníElektrický
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní
Koncový převodŘetěz
Fuel consumption4,16 l / 100 km
CO2 emission100 g/km
Vstřikování palivaVstřikování paliva


PODVOZEK

RámOcelový páteřový rám, dvojitý kolébkový
Systém předního odpruženíObrácená teleskopická vidlice
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice, (kloubové odpružení)
Přední zdvih230 mm
Zadní zdvih220 mm
Přední brzdaHydraulická dvojitá kotoučová Ø 282 mm
Zadní brzdaHydraulická jednoduchá kotoučová Ø 245 mm
Přední pneumatika90/90 R21 M/C 54V
Zadní pneumatika150/70 R18 M/C 70V


ROZMĚRY

Celková délka2 370 mm
Celková šířka905 mm
Celková výška1 490 mm
Výška sedla910 mm
Rozvor kol1 595 mm
Minimální světlá výška260 mm
Mokrá hmotnost včetně náplní205 kg
Kapacita palivové nádrže16 l
Kapacita olejové nádrže3 l